جلوگیری از جوش زدن صورت بعد از اصلاح

جلوگیری از جوش زدن صورت بعد از اصلاح

چگونه از برآمدگی‌های بعد از اصلاح جلوگیری کنیم؟

در مقایسه با ۲۲ درصد از زنان بالغ که در طول زندگی خود با آکنه (جوش) دست و پنجه نرم می‌کنند؛ تنها ۵ درصد مردان این اتفاق را تجربه می‌کنند. اما آکنه و جوش‌های بعد از اصلاح صورت تفاوت دارند؛ و اگر پوستی دارید که مستعد آکنه است باید در هنگام اصلاح بیشتر مراقب باشید تا دچار این زائده‌های قرمز رنگ نشوید. در ادامه به علت و نحوه جلوگیری از جوش زدن صورت بعد از اصلاح می‌پردازیم.

آکنه یا برآمدگی بعد از اصلاح
آکنه یا برآمدگی بعد از اصلاح

آکنه یا برآمدگی (جوش مویی) ؟

آکنه و برآمدگی‌هایی که در اثر اصلاح صورت با تیغ به وجود می‌آیند، هر دو می‌توانند خود را به صورت برآمدگی‌های قرمز‌ٰ رنگ نشان دهند که در هنگام لمس کردن، دردناک هستند. اما به دو دلیل متفاوت به‌ وجود می‌آیند.

برآمدگی یا جوش مویی (Razor Bumps) زمانی رخ می‌دهد  که در اثر اصلاح و کشیدن تیغ به‌ روی صورت، مو کوتاه می شود و دوباره به داخل پوست رشد می کند، در نتیجه می تواند منجر به رشد موی درونی شود. این موها رشد کرده و فولیکول پوست را تحریک می‌کنند و باعث ایجاد قرمزی و تورم در سطح پوست می‌شوند. اما آکنه زمانی رخ می‌دهد که منافذ پوست با چربی و سلول‌های مرده بسته شود.

تشخیص این دو از هم به دلیل ظاهر مشابهی که دارند، کار دشواری است. اما اگر بعد از اصلاح، تورم‌ها از بین می‌روند ممکن است شما دچار برآمدگی‌ یا جوش مویی شده باشید؛ اما بهتر است قبل از ایجاد بیماری ‌های پوستی پایدار از آنها جلوگیری کرد.

‌ 

اصلاح صورت
اصلاح صورت

اصلاح صورت چگونه باعث ایجاد آکنه می‌شود؟

اگر بلافاصله بعد از اصلاح، لکه‌هایی روی صورت خود مشاهده کردید احتمالا در اثر موارد زیر پوستتان دچار آکنه شده است.

 • تیغ‌های آلوده و قدیمی: 

اگر از یک تیغ به طور مداوم استفاده می‌کنید باید بدانید که تیغ‌های آلوده، باکتری‌ها را به پوست منتقل می‌کنند و همین موضوع عامل ایجاد آکنه است. 

 • محصولات اصلاح نامناسب

استفاده از مواد بهداشتی مراقبت پوست که برای آقایان طراحی نشده‌اند از دیگر موارد ابتلا به آکنه است. بهتر است از موادی که فاقد عطر و رنگ هستند استفاده کنید.

 • شستشو صورت با آب داغ: 

برای جلوگیری از ورود آلودگی‌ها به منافذ پوستی، باید بلافاصله پس از اصلاح، صورت خود را با آب سرد بشویید تا منافذ خارجی پوست بسته شوند و مانع ورود باکتری‌ها به پوست شوید.

اگر بعد از انجام کارهای بالا، هنوز از دست تورم های قرمز رنگ خلاص نشده‌اید، این می‌تواند به این معنی باشد که جوش‌های شما، جوش مویی هستند. استفاده کردن از تیغ‌های کدر، دوش نگرفتن قبل از حمام، استفاده از صابون می توانند از عوامل ایجاد برآمدگی‌ یا جوش مویی بعد از اصلاح شوند. برای جلوگیری از جوش زدن صورت بعد از اصلاح، بهتر است تیغ‌های اصلاح را مرتب تعویض کنید؛ برای باز شدن منافذ پوست قبل از اصلاح دوش بگیرید تا اصلاحی تمیز داشته باشید و برای اینکه پوستتان بخاطر استفاده از صابون خشک نشود، می‌توانید از پاک‌کننده‌های پوست مردانه استفاده کنید.

ماشین اصلاح
ماشین اصلاح

روش‌های جلوگیری از جوش‌زدن صورت بعد از اصلاح 

اگر نمی‌دانید جوش‌های صورت شما بعد از اصلاح، آکنه هستند یا جوش مویی، ما در این مقاله راه‌حل‌هایی را ارائه مي‌دهیم که به جلوگیری از هردوی آنها کمک می‌کند.

 • استفاده از یک روتین مراقبت از پوست: 

برای داشتن یک پوست خوب و هم‌چنین صورت بدون آکنه و برآمدگی بعد از اصلاح، بهتر است همواره پوست خود را تمیز نگه دارید و از لایه‌بردار‌ها و مرطوب‌کننده‌های مناسب پوست خود استفاده کنید. همچنین استفاده از افترشیو‌ها می‌تواند درمانی برای آکنه‌ها و برآمدگی های پوستی باشد. برای این کار می توانید از ماشین‌های اصلاح که دارای سری فیس براش هستند، استفاده کنید که  پوست‌تان را از آلودگی ها پاک می‌کنند.

 • از ابزار مناسب برای اصلاح صورت استفاده کنید: 

برای اصلاح صورت سعی کنید از ابزار‌های مناسب استفاده کنید تا به پوست خود آسیب نزنید. بکارگیری ماشین‌های اصلاح صورت با تیغه‌های شناور از آسیب به پوست شما جلوگیری می‌کنند.

 • تیغ‌ها را به طور مرتب تعویض کنید: 

عوض کردن زود هنگام تیغ‌های اصلاح از ورود آلودگی‌ها به پوست جلوگیری می‌کنند. شستشوی درست تیغ نیز به این روند کمک می‌کند.

 • استفاده از روغن یا ژل قبل از اصلاح:

استفاده از این یک روغن با مواد باکیفیت یا فوم اصلاح، سر خوردن تیغ به‌ روی صورت را تسهیل می‌بخشد.

کلام آخر

از آنجا که بسیاری از آقایان مشکل آکنه‌های بعد از اصلاح صورت را دارند، تصمیم گرفتیم در این مقاله، روش ‌های جلوگیری از جوش زدن صورت بعد از اصلاح را برای شما شرح دهیم. اما ممکن است برخی از آکنه‌ها دلیلی غیر از دلایل ذکر شده داشته باشند، پس بهتر است در این زمینه با پزشک مشورت کنید. امیدواریم توانسته باشیم در این زمینه به شما کمک کنیم.

منبع: https://www.tiege.com

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مقاله مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط