کانوکشن در مایکروویو چیست؟

مایکروویو کانوکشن‌دار

از سال ۱۹۷۰ مایکروویو‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند. اگر قصد خرید یک مایکروویو جدید را دارید، احتمالا متوجه شده باشید که  نوعی از مایکروویو‌های امروزی یک خاصیت منحصر‌به‌ فرد دارند. ویژگی‌ای که مایکروویو‌های جدید را از مایکروویو سنتی متمایز می‌کند، ارائه یک جریان همرفتی در دستگاه است. این جریان همرفت کانوکشن نام دارد. کانوکشن در مایکروویو چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟

در این مطلب سعی داریم درباره‌ی مایکروویو کانوکشن‌دار صحبت کنیم و شما را از نحوه عملکرد آن آگاه کنیم.

مایکرو‌ویو کانوکشن‌دار چیست؟

مایکرو‌ویو کانوکشن‌دار چیست؟
مایکرو‌ویو کانوکشن‌دار چیست؟

مایکروویو‌های دارای کانوکشن، ترکیبی از مایکروویو‌های معمولی و اجاق‌های همرفت هستند. وجود این ویژگی در مایکروویو، این امکان را به دستگاه شما می‌دهد تا علاوه بر گرم‌ کردن، غذا را بپزد و همچنین برشته کند. حجم کوچک این مایکروویو‌ها این امکان را می‌دهد تا با فضای کمی، بتوان به ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن دست یافت. به علاوه بخاطر تطبیق‌پذیری، انتخاب مناسبی برای آشپزخانه‌هایی با فضای کوچک هستند.

کانوکشن در مایکروویو چگونه کار می‌کند؟

کانوکشن در مایکروویو چگونه کار می‌کند؟
کانوکشن در مایکروویو چگونه کار می‌کند؟

خاصیت کانوکشن در مایکروویو باعث ایجاد حداقل دو حالت در دستگاه می‌شود؛ حالت اول، حالت استاندارد است که می‌توان با آن غذا را پخت یا گرم کرد. در حالت دوم به‌ دلیل وجود کانوکشن، مایکروویو شما به یک اجاق همرفتی تبدیل می‌شود. در این خاصیت، با وجود یک عنصر گرمایشی و یک فن، گرما به صورت یکنواخت در سرتاسر مایکروویو جریان پیدا می‌کند و به شما امکان پخت غذاهایی را می‌دهد که در مایکروویو‌ سنتی وجود ندارد.

نحوه‌ی استفاده از مایکروویو‌ کانوکشن‌دار

نحوه‌ی استفاده از مایکروویو‌ کانوکشن‌دار
نحوه‌ی استفاده از مایکروویو‌ کانوکشن‌دار

با توجه به نوع مواد غذایی که برای پخت انتخاب می‌کنید، بهتر است به دستورالعمل‌های زیر برای استفاده از مایکروویو‌های کانوکشن‌دار دقت کنید؛ این دستورالعمل‌ها از بروز اشتباهات و خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند.

  • اگر قصد گرم‌ کردن مجدد مواد غذایی و یا پخت با زمان کوتاه را دارید، بهتر است از خاصیت مایکروویو استفاده کنید. گرم کردن باقی‌‌مانده‌ی غذا، پاپ‌ کورن، بخارپز یا گرم کردن مجدد سبزیجات نمونه‌هایی از این کار هستند.
  • اگر پختن غذا به زمان طولانی نیاز دارد، تنظیمات دستگاه را روی خاصیت کانوکشن بگذارید مانند درست کردن پیتزا، گوشت و سبزیجات.
  • اگر مایکروویو شما دارای خاصیت ترکیبی می‌باشد می‌توان از آن برای درست‌ کردن غذاهایی استفاده کرد که می‌خواهیم علاوه بر پخت سریع، به لایه های بیرونی ترد شده برسیم.
  • اگر از اقلام و ظروف فلزی استفاده می‌کنید، حتما از خاصیت کانوکشن استفاده کنید و هرگز به سراغ خاصیت مایکروویو یا ترکیبی نروید. 

اگر قصد دارید یکی از مایکروویو‌های کانوکشن‌دار را در آشپزخانه‌تان داشته باشید و یک آشپزی لذت‌بخش را تجربه کنید؛ می‌توانید آن را از سایت دیجی‌سپید سفارش دهید.

کلام آخر

در این مطلب برايتان سوال «کانوکشن در مایکروویو چیست؟» را شرح دادیم و با عملکرد مایکروویو کانوکشن‌دار آشنا شدید. اگر به دنبال دستگاهی هستید که حضور برخی از لوازم را در آشپزخانه‌تان کمرنگ کند، مایکروویو‌ کانوکشن‌دار بهترین گزینه است. این دستگاه به شما این امکان را می دهد علاوه بر پخت مناسب و سریع اقلام غذایی، مقدار زیادی از مواد را در قفسه‌های آن جای دهید و از پخت‌و پز لذت ببرید.

منبع: https://www.maytag.com

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مقاله مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط